Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Jak se mají "PRVŇÁČCI"

Autorky: Mgr. E. Robková, Mgr. J. Havlová
Žáci prvních tříd mají za sebou více jak polovinu školního roku. Ve škole se toho již hodně naučili.
Umí počítat, číst slova a věty, rádi řeší rébusy a doplňovačky, píší psacím písmem.
Ale život ve škole není jenom o učení. Od poloviny ledna se děti zúčastňují "Školy bruslení" pod vedením trenéra hokejového oddílu. Tento týden nás čeká závěrečná lekce. Dětem se bruslení moc líbí, jízdu na bruslích zvládají všechny.
Velkým zážitkem pro děti z prvních tříd bylo únorové "PASOVÁNÍ NA ČTENÁŘE" v Městské knihovně Slavoj. Předvedly, že znají písmenka, že zvládnou přečíst slova, věty a že už umí vyprávět příběhy, které si samy přečtou. Na závěr tohoto setkání všechny děti dostaly průkazku čtenáře. A nyní si již mohou chodit půjčovat knížky. Toho jsme hned využili v březnu po jarních prázdninách.
Návštěva knihovny byla pro děti zajímavá. Naučily se půjčovat knížky a toho také hned využily. S nadšením si každý z nich odnášel alespoň jednu knihu domů. V knihovně jsme se domluvili na pravidelných návštěvách.
Další zajímavou akcí pro naše "prvňáčky" byla návštěva předškoláků z mateřských škol v prvních třídách. Děti se těšily, jak svým malým kamarádům převedou, co už všechno umí. Ukázaly, jak čtou, počítají, jak umí psát. I budoucí školáci se pochlubili, co už všechno znají.
Tento týden proběhlo další setkání žáků prvních a šestých tříd. První jarní den jsme přivítali společnou jarní dílnou. Vytvořili jsme hezké výtvarné práce s jarní tématikou.
Hezké počasí nás bude lákat k procházkám do přírody a vyjížďkám na kole. Bezpečnou jízdu na kole jsme si zopakovali v rámci dalšího dílu projektu "Už se nebojíme". Naším průvodce byl žák 9. A Karel Krčmář, který si s dětmi povídal o bezpečnosti, a společně si zopakovali, jak má být správně vybavené kolo.
Na konci března nás ještě čeká zajímavý den "Dnes učím já". Žáci si s učitelem vymění své role. Tímto netradičním způsobem oslavíme Den učitelů.

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko