I cesta je cíl, DofE na ZŠ Strž

Autor: Mgr. Gabriela Geislerová

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE) je vzdělávací program, který má děti motivovat k cílevědomé práci a pomáhat jim rozvíjet jejich schopnosti a dovednosti. Naše škola již druhým rokem nabízí možnost zapojení se do tohoto prestižního projektu. Program je určen prioritně pro starší žáky. V současné době pracují na plnění svých cílů ve třech oblastech čtyři žáci z osmé třídy, a to v bronzové úrovni. Snaží se rozvíjet ve sportu a v nejrůznějších dovednostech, jako je například hra na hudební nástroj. Někteří si dali za cíl zdokonalit své kuchařské umění nebo se naučit jezdit na skateboardu. Vedle sportu a sebezdokonalování se účastníci programu věnují také dobrovolnictví. Děti si vybraly především práci pro charitu, ale spolupracují i s domovem seniorů. V rámci programu již pomáhaly s přípravou prodejní výstavy žákovských prací, jejichž výtěžek podpořil děti v Africe. Mají však mnoho dalších nápadů a nadšení, které jim, doufejme, vydrží až do konce. Všem účastníkům přejeme vytrvalost na cestě k vytyčeným cílům, krásné zážitky a mnoho nových zkušeností!