Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Hurá na pokusy!

Autor: Mgr. Pavla Všetečková

V předvánočním období zavítali třeťáci na výuku prvouky do odborné učebny, kde na ně čekal zajímavý program.
Nejdřív si „oprášili" své znalosti o vodě a jejích skupenstvích a pak se ve skupinách vrhli na zábavnější část, kterou byly pokusy. Pan učitel Kacetl si pro ně připravil pokus jednoduché filtrace vody. Děti smíchaly vodu s „testovací špínou", kterou představovala lesní hrabanka, hlína a písek. Připravily si obvaz, silonovou ponožku a filtrační papír, aby pomocí pokusů zjistily, který z těchto filtrů zachycuje nejméně a který naopak nejvíce nečistot.
Poté následovalo názorné předvedení koloběhu vody v přírodě, což děti velmi zaujalo.
Pokusy měly u dětí velký úspěch a již teď se těší, co nového si pro ně pan učitel připraví na příští setkání.

Fotografie již brzy ve fotogalerii.

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko