Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Hurá na Titanic!

Autor: Vít Vejnar (8. A) 
   
V pondělí 20. 6. 2016 jsme s naší třídou 8. A navštívili hlavní město Prahu. Ze Dvora Králové jsme vyrazili již v 6 hodin ráno vlakem do Jaroměře, pak náhradní autobusovou dopravou do Pardubic a odtamtud Pendolinem do Prahy.
Z nádraží jsme šli rovnou do metra a vydali se na výstavu Titanic. Byla velmi zajímavá. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí o této superlodi. Procházkou jsme pak došli na metro a pod zemí dorazili až na Václavské náměstí, kde jsme se naobědvali.
Po obědě jsme se zastavili v paláci Lucerna, kde nás zaujal další svatý Václav na koni, tentokrát zavěšený hlavou dolů,  prošli jsme pasáží do rozkvetlých zahrad a sledovali proměnu "hlavy" na Národní třídě. Chvíli jsme si odpočinuli před Novou scénou ND, kde nás překvapily dvě velké sochy koní. Někteří si také vyzkoušeli, jaké je koncertovat na ulici - zahráli nám i kolemjdoucím na klavír. Už jsme se těšili na návštěvu Národního divadla. Prohlédli jsme si sklep se základními kameny, poseděli v hledišti (měli jsme štěstí - Hynaisova opona byla spuštěná),  z galerie jsme prozkoumali nádherně zdobený strop i obrovský lustr, samozřejmě nechyběly ani lunety. Zvláštní pozornost jsme věnovali té"naší", v níž se hrdina zastavil ve Dvoře. Prohlídku budovy jsme zakončili na střeše pod trigami. Obdivovali jsme výhled na Hradčany, Petřín i Vltavu s legendárním Karlovým mostem. Také jsme slyšeli  mnoho informací o historii  divadla.
Pak už jsme jen došli na nádraží a stejnou cestou se vydali zpět domů. Moc jsme se pobavili a mnohé se dozvěděli.

A PRO ZAHRANIČNÍ ČTENÁŘE NAŠICH STRÁNEK NEBO NA PROCVIĆENÍ ANGLIČTINY JEŠTĚ JEDEN POHLED OČIMA ÚČASTNICE:

Autorka: Aneta Sováková
On 20/6 we went to the capital of the Czech Republic. In Prague we visited Titanic exhibition. It was very nice and interesting. Each of us got a ticket with the name and at the end of the exhibition we learned if we survived or died. Then we went to Wenceslas Square, where we had a breakup. Then we visited the National Theatre, where we learned about its history. On the trip I first went by Pendolino. It was a very nice trip.

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko