Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Hej, hej, hej, ZŠ Strž je nej ...

Autor: Mgr. Jana Hronešová

Přesně tak burácelo hlediště v kině Svět den před pololetním vysvědčením. Ozývalo se ale i ,,Dračí pětka jede!", nebo ,,Liščata do toho!", či ,,Podharťáci vyhrajou!". O atmosféru plnou napětí a emocí se postarali žáci všech královédvorských základních škol, kteří přišli povzbudit své soutěžící spolužáky.
Asi správně tušíte, že je řeč o tradiční soutěži ,,Klání malých školáků", kde měří své síly 5- ti členná družstva složená vždy z žáků 3.- 5. ročníků. Každý tým reprezentuje svoji ,,základku" a během dopoledne se pořádně zapotí. Zápolení je to dlouhé, střídavě náročné i lehké, ale hlavně napínavé a zábavné. Náš letošní tým tvořily samé chytré hlavičky, protože dovedly svůj trochu rozpačitý začátek do vítězného konce.
A komu ty bystré hlavičky patří? Anežce Humlové ze 3.A, Báře Dobré a Vojtovi Merhulíkovi ze 4. ročníků a páťákům Elišce Jansové a Adamovi Horáčkovi. Cesta k výhře nebyla vůbec jednoduchá. Družstvo se muselo ,,prokousat" třemi soutěžními koly a dvěma mezihrami. Jednotlivá kola byla zaměřená na jazykové dovednosti, společensko-vědní rozhled a hlavolamové hrátky. Mezihry měly praktický charakter a prověřily vedle znalostí i obratnost. Je zbytečné psát více, když nám mohou své dojmy sdělit přímo soutěžící.
Jak tedy vypadalo klání očima našeho vítězného družstva?
Adam: ,, Prvního místa si velice vážíme, v tak veliké konkurenci pro nás bylo překvapením. Jsem rád, že jsem si tento pocit zažil a že jsme pohár opět vrátili do Strže. Jako kapitán děkuji celému družstvu a velký dík patří rovněž našim fanouškům."
Eliška: ,, Když jsme vyhráli, tak jsem byla velmi překvapená, protože jsme zpočátku byli poslední. Ale potom jsme se začali zlepšovat, bylo třeba se jenom trochu rozjet. Vyhlášení, že jsme na prvním místě, to byla prostě paráda. Moc jsem si to užila."
Vojta: ,, Soutěž se mi líbila. Nejvíc mě bavilo ,,Hádej, kdo jsem?", nejtěžší podle mě byla přísloví. Tým byl šikovný, chytrý a hodný. Doufám, že ,,Klání malých školáků,, bude i příští rok."
Bára: ,, Byla to velmi zábavná soutěž. Nejvíc mě zaujala hra, kde jsme hádali loga různých firem. Už se těším, až se bude soutěžit zase."
Anežka: ,, Tato soutěž pro mě byla docela lehká. Nejvíc mě bavila hra Logománie. S družstvem jsem byla spokojená a jsem moc ráda, že jsme skončili první."

Gratulujeme vítěznému týmu a připojujeme fotografii se zaslouženou odměnou.

IMG_5585.JPG

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko