Halloween v Žirči

Děti ze Žirče se v pondělí 4. 11. 2019 na 17h vrátily zpět do školy. Důvod byl jasný : Halloweenský večer plný her a soutěží s přenocováním ve škole. Bohatý program pro ně, již tradičně, připravily paní učitelky. Po přivítání a připravení pelíšků na spaní následovala bohatá hostina plná tematických dobrot, vyrobených maminkami, v krásně strašidelně vyzdobeném prostředí. Po posilnění přišlo rozdělení do družstev a následné plnění úkolů. První soutěží byla Kimova hra na trénovaní paměti, která spočívala v rozmístění 12ti předmětů po třídě, které nepatří do školy. Další disciplínou bylo malování obličeje na připravený papír, ale ne tak ledajaké. Každé družstvo si zvolilo svého zástupce, který poslepu, se zavázanýma očima maloval, vedený povely svých spoluhráčů z družstva, obličej s očima, nosem, ušima, pusou a vlasy. Jak jsme se při tomto úkolu všichni nasmáli. Do třetice následovala vědomostní soutěž, ve které děti uplatnily například své znalosti a vědomosti z českého jazyka, matematiky, ale i logické uvažování. Vrcholem tajemně laděného večera byla všemi očekávaná stezka odvahy. Směr cesty ukazovala světélka. A aby toho nebylo málo, u některých byl umístěný obrázek pro zapamatování. Po vystoupání po schodech na půdu je čekal poslední úkol, který spočíval ve vylovení odměny ve sklenici plné neidentifikovatelného obsahu, za asistence kamarádského kostlivce a hodné čarodějky. Všechny děti se po absolvování stezky odvahy podepsaly na památeční pergamen a odměnou jim byla diskotéka, kterou jsme si všichni moc užili. Pak už byl však čas odebrat se do postýlek a zachumlat do spacáků. Po tajemném večeru plném velkého množství zážitků jsme všichni, při čtení pohádky, téměř ihned usnuli. Jako připomínku na tento prímový večer nám zůstaly nejen zážitky, ale také velká spousta fotek. Velké díky patří všem rodičům, kteří si dali práci nejen s vymýšlení masek, ale také s přípravou „strašidelného“ halloweenského občerstvení.