Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Exkurze do ZOO Jihlava

Autor: Mgr. Vratislav Kacetl

V rámci výuky přírodopisu jsme se s našimi žáky v pondělí 24. října vypravili do zoologické zahrady v Jihlavě. Někoho by mohlo napadnout. Proč zrovna do Jihlavy, když máme ZOO přímo pod nosem? Naše Zoologická zahrada je zaměřena výhradně na zvířata pocházející z Afriky, i když pár výjimek by se jistě našlo. V jihlavské ZOO jsme mohli vidět na jednom místě zvířata ze všech světadílů. Navštívili jsme africký pavilon, australskou farmu, jihoamerický prales, asijský pavilon i Himaláje a další pavilony ze všech koutů světa i od nás. Viděli jsme vedle sebe vlky, tapíry, klokany, shetlandské poníky a další zvířata. Během prohlídky dokonce někteří z žáků dospěli k názoru, že jihlavská ZOO je hezčí než ta naše, ale spíš to bylo tím, že ve dvorské zoologické jsme všichni jako doma a známe ji jako své boty a tohle bylo něco jiného. V jihlavské ZOO jsme strávili krásný, i když trochu studený, podzimní den před prázdninami, který nám dal spoustu příjemných zážitků i zajímavých informací o zvířatech, která v té naší ZOO vidět nemůžeme. 
Na fotografie se můžete podívat v naší fotogalerii.

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko