Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Exkurze do Prahy


Autoři: žáci 4. B

     V úterý 31. května jsme jeli se třídou, paní učitelkou a paní vychovatelkou do Prahy. Někteří ze spolužáků dosud naše hlavní město nenavštívili, o to více se těšili. Konečně,těšili jsme se všichni.
     Ze Strže jsme vyjeli autobusem v 7 hodin. Cesta byla hodně dlouhá, ale stálo to za to. Jeli jsme i po dálnici.
     Z autobusu jsme vystoupili nad Václavským náměstím, tam jsme viděli sochu svatého Václava a Národní muzeum. Šli jsme okolo Národního divadla, přes Vltavu až pod Petřín. Nahoru jsme vyjeli lanovkou. Tam jsme v parku posvačili. Nejdříve jsme navštívili zrcadlové bludiště – to byla legrace. Potom  jsme vystoupali na rozhlednu. Prahu jsme měli jak na dlani.
     Po krátkém odpočinku jsme sešli až k Hradu. Tam jsme pozorovali hradní stráž, viděli jsme Kancelář pana prezidenta a jeho vlajku. Prošli jsme se po nádvoří a prohlédli si Chrám svatého Víta. Z Hradu jsme sešli po Zámeckých schodech na Malou Stranu. Byli jsme už dost unavení, a proto jsme kousek od Karlova mostu odpočívali na dětském hřišti. Paní učitelka nám koupila zmrzlinu a pití, bylo hrozné vedro.
     Procházku po Karlově mostě nám překazil déšť. Proto jsme rychle spěchali na Staroměstské náměstí. Na orloji právě odbíjela patnáctá hodina. Vtom se přihnala pořádná průtrž. Na chvíli jsme se schovali, ale stejně jsme promokli. Museli jsme totiž spěchat na metro. Svezli jsme se až na Černý Most, kde na nás čekal autobus. Před odjezdem jsme stihli navštívit McDonald´s, kam jsme se všichni těšili.
     Domů jsme se vrátili skoro večer, unavení, ale plní dojmů. Stálo to za to.
                                                                                                                                                                Žáci 4.B

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko