Erasmus+ v Polsku 30. 5.

30. 5. 2019
     Dnes jsme se opět probudili do deštivého rána. Výtvarná dílna, malování triček, však byla plná barev, a tak se naše nálada ihned rozjasnila. Zadání bylo jednoduché: vyzdobte si tričko podle vlastní fantazie, musí na něm však být logo našeho programu. Výsledek byl velmi vydařený a rozmanitý, takže si děti budou odvážet originální vzpomínku na své nové kamarády.
    Po krátké sportovní vsuvce plné zábavy nás čekala prohlídka nedaleké Lukowice. V jejím rámci jsme se setkali s představiteli obce, zhlédli krátké video o tomto místě a  navštívili gotický dřevěný kostelík s krásnou vnitřní výzdobou. Odpoledne jsme zakončili výstavou fotografií, které byly objeveny v průběhu zpracovávání tématu architektura v rámci projektu Erasmus+.
   Společné odpoledne ve Dwóru ve Swidniku bylo skvělým zakončením celého kulturního dne – polské děti nacvičily divadelní představení na téma Pan Tadeusz a nádherné taneční a pěvecké vystoupení, na jehož konci se aktivně zapojilo i mnoho diváků.