Ekologické soustředění - Medvědí bouda - Žireč

Úterý - třetí den

Po prvním celém dni, sice trochu propršeném, ale stráveném v nádherném prostředí, děti vstaly plny očekávání, jestli jim Krakonošův posel sojka zanechá v bačkůrce něco sladkého, jako předešlou noc. Nezklamala. Ani Krakonoš nezklamal a zaslal další dopis. Na tento den byl v plánu pěší výlet k prameni Labe. Všchny děti, včetně těch nejmenších, statečně došlapaly až tam. Za tento výkon si zasloužily odměnu v podobě nanuku a také limonády.

Krakonošovo 13. 6. 2022

Ahojte děti,
Tak už víte, jak vypadám a kdo je moje pravá ruka. Takže všechno vidím, všechno slyším. Jak jsem Vám včera psal, tak jsem musel pokropit Krkonoše a navařit trochu mlhy. Odpoledne jsem rozehnal mraky a poslal Vám pár slunečných paprsků. Sojka mi přilétla říct, jak jste se pilně učily a o odpoledním klidu si četly. Potom jste si zařádily na hřišti u Brádlerových bud a hrály na Medvědce různé hry. Moc děkuji za krásné písničky, které mě moc potěšily. Stále je slyším a broukám si je.
A co dnes podniknete? Pořádně se oblékněte, nezapomeňte pláštěnky, kapesníky a svačinu a dobrou náladu a vyražte přímo k prameni Labe. Běžte v klidu a těšte se na malý zázrak. Uvidíte řeku Labe jako malý pramínek, který vyvěrá přímo ze země.
P.S.: Jste skvělá parta dětí.

Váš Krakonoš