Druháci v knihovně

Autor: Mgr. Jana Hronešová

Každý měsíc navštěvují žáci 2. třídy zdejší knihovnu Slavoj. Po úvodním setkání, kdy se děti seznámily s provozem knihovny a výpůjčním řádem, následovalo povídání o lidových říkadlech. Listopadová návštěva byla věnovaná pohádce. Malí posluchači roztřídili její hlavní znaky, rozeznávali pohádku lidovou a autorskou, vyzkoušeli si povídání podle obrázkové osnovy. Bylo příjemným zjištěním, že klasická pohádka stále mezi dnešními dětmi žije a ještě úplně nezmizela.
Při besedách se paní knihovnice snaží vést komunikaci s dětmi ve větách, rozvíjí jejich slovní zásobu a nutí je nad zadanými problémy přemýšlet. Na konec se děti vždy těší, vypůjčí si totiž knihu domů. Je fajn, že se již snaží tito začínající čtenáři mezi sebou vyměňovat informace o přečtené knížce a doporučit ji kamarádovi.
Těšíme se na prosinec, kdy na nás dýchne tématika vánočních svátků.