Divadlo - vodník Česílko (1.třídy)

V úterý 18. dubna žáci z prvních tříd navštívili přestavení divadelní Scény Zlín s názvem Vodník Česílko, které se konalo v Hankově domě. Každé divadelní představení je pro nás nezapomenutelným zážitkem, učíme se správnému chování, chodíme hezky oblečení.
V tomto příběhu herci vyprávěli o dobrodružství vodníka, které znají i mnozí dospělí z dětství díky stejnojmennému večerníčku. Hlavními postavami byl vodník Česílko se svým kamarádem kaprem „Osmikiláčem“, žabkami, rybkami, rusalkou Aničkou a Knížepánem z nedalekého zámku.
Knížepán usiluje o rusalku, rybník vodníka Česílka i kapra, kterého by rád viděl na svém talíři, a proto neustále vymýšlí způsoby, jak by Česílka přelstil a tím získal vše, co má vodník rád.
 Vyláká například vodníka do zámku na partičku karet. Protože ví, že vodníci ke svému životu potřebují vodu, snaží se zabránit jeho návratu zpět do jeho rybníka tím, že ho zavře na zámku a ještě ke všemu zatopí, aby vodník vyschnul a nemohl se vrátit zpět. Nepočítá však s tím, že každá kapička vody je pro vodníky životodárnou, i kdyby to měla být jen jediná kapička potu, která se Knížepánovi objeví na čele z důvodu velikého horka.
Protože se jedná o pohádkový příběh pro děti, dobro zvítězí nad zlem. Knížepán bude nakonec spokojený se svojí paní kněžnou a vodník Česílko může i nadále spokojeně žít na břehu svého rybníka společně se svým kamarádem kapříkem a milovanou rusalkou Aničkou.
Po návratu zpět do školy byly děti plné dojmů. Při povídání o navštíveném divadelním představení, tentokrát již v lavicích, s nadšením vyprávěly své postřehy. Všem dětem se divadlo moc líbilo a již se těšíme na další.
Daniel: „Mně se nejvíc líbily bublinky z bublifuku.“ (při vodníkově čarování)
Amálka: „Nejlepší byla prchací rybička.“
Míra:“ Mně se líbila různě barevná světla.“
Elišku, Kryštofa a Terezku zaujala mlha, kapr a Andulka.

Zapsala Mgr. Věra Drapáková, třídní učitelka za pomoci poznámek p. asistentky Martiny Tomancové