Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Deváťáci na Hradě

V úterý 30. dubna jsme se za brzkého rána vydali na celodenní výlet do hlavního města. Nakonec, i přes zdlouhavou a náročnou cestu, jsme bezpečně dorazili k Pražskému hradu, kde si nás vyzvedla paní průvodkyně.

Společně jsme navštívili překrásnou stavbu Chrámu svatého Víta, ve kterém jsme měli možnost vidět spoustu obrazů, hrobek a zajímavých vitráží. Dále jsme se dostali do Vladislavského sálu, kde jsme měli jedinečnou šanci si prohlédnout korunovační klenoty, tedy alespoň jejich repliky. Na závěr jsme navštívili i Zlatou uličku.

Od průvodkyně jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací, ale poté nás už musela opustit, a tak jsme se třídou vydali hledat metro, kterým jsme se dopravili na Národní třídu, kde jsme dostali rozchod.

Když jsme se poté všichni zase sešli, tak nás čekala už jen cesta domů. Ta plynula rychleji, protože jsme byli plní nových zážitků, o kterých jsme si mohli povídat. Nakonec jsme v pořádku dorazili do Dvora a po hezky stráveném slunečném dni jsme se rozloučili a šli každý svou cestou.
Věřím, že jsme si všichni výlet užili.

Aneta Erbenová 9. B

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj logo_msmt logo_mas Kralovedvorsko