Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Děti ze ZŠ Strž malují s umělci z celého světa

Autoři: Mgr. Eva Kukalová, Mgr. Zdeněk Balek

Spolupráce s divadlem La Putyka dále pokračuje. Po návštěvě divadelního představení byli vybraní žáci pozváni do Prahy, aby se zúčastnili mezinárodního výtvarného experimentu. K projektu byli také přizváni žáci se ZŠ Bílá Třemešná a učitelé a žáci z pražské ZŠ pro děti s poruchami chování na Zlíchově. Společně s dětmi malovali také akrobati z různých zemí světa: Carlos z Venezuely, Mirea ze Španělska, Sandra z Francie, Sakari z Finska, Mauricio z Argentiny, Vincent a Jonas z Belgie a Emil z Kanady.
Děti si nejprve prohlédly divadlo včetně zákulisí, mohly nahlédnout, jaké možnosti nabízí dnešní moderní umění, které je založeno na syntéze různých uměleckých druhů a profesí. Vyzkoušely si možnosti moderního výtvarného umění, hlubokou koncentraci na práci, uvolnění a osvobození od běžných starostí, které malování umožňuje. Poznaly umělce, kteří žijí střídavě na různých místech světa, mohly s nimi navázat kontakt, ale i s dětmi z jiných škol.     Pokud dětem nestačily znalosti, dorozuměly se bez problémů mimoverbálně. Po celou dobu panovala přátelská tvůrčí atmosféra a posléze radost z hotové kolektivní práce. Všichni totiž mohou něco úžasného dokázat. K využití pláten o velikosti 6 x 5 m se otevírají různé možnosti: na zeď jako výzdoba interiéru, využití v představení, na kostýmy,…
Není krásná a prospěšná všem spolupráce mezi lidmi?

A na závěr jedno přání ze společně namalovaného plátna:
     „ Take my hand and I will be your friend.“

Foto naleznete zde.

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko