Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Den lesů pro žáky 1. stupně

Autor: tř. učitelky 1.A, 4.B, 5.A, 5.B

Čtvrtek 10. května byl jako stvořený pro dopolední procházku lesem. Některé třídy z 1. stupně využily nabídku navštívit areál Hájemství, kde se konala akce Den lesů. Pravidelně ji zde organizují  ZŠ Schulzovy sady a Lesy ČR ve spolupráci s DDM Jednička.

Na děti čekala naučná stezka, během níž poznávaly lesní živočichy i rostliny, seznamovaly se s lesními patry nebo házely šiškou na cíl. Po splnění teoretických i praktických úkolů jsme se přesunuli zpět do areálu, který nabízel pestré vyžití, opět tematicky zaměřené. Tady už si mohla každá třída vybrat, podle věku i zájmu dětí. Na stanovištích si přeměřily síly v přetahování, dozvěděly se zajímavosti o sokolnictví, vyslechly si troubení jelena v říji, vystřelily si z luku, prohlédly techniku lesníků, poslouchaly informace o nerostech a nakonec si třeba opekly špekáčky. Přivítali jsme i dopravu na tuto akci, která byla zajištěná zdarma a kyvadlový autobus nás odvezl i přivezl zpátky ke škole. Po příjemném dopoledni v lese doufáme, že se budeme všichni chovat k přírodě tak, jak si opravdu zaslouží.                                                           

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko