Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Děkujeme dárcům za trička

Autorka: Vlasta Mertlíková

Prosincová přednáška Klubu přátel Tengenenge se u žáků setkala s velkým ohlasem. Dozvěděli se o sochařské komunitě v této zimbabwské vesnici, seznámili se s fungováním tamní mateřské školy i vzdělávacím systému v této africké zemi. Téma je natolik zaujalo, že se rozhodli pomáhat i nadále. Na přednášejících vyzvídali, co by děti potřebovaly, a nápad byl tu - tentokrát budeme shánět trička (minule to byla obuv). Přestože jsme se domlouvali, že trička předáme Klubu přátel Tengenenge až v létě na africkém festivalu v ZOO, hned druhý den po přednášce (tedy před Vánoci) se  nám v kabinetě začaly hromadit tašky s oděvy. 28. června jsme společně s deváťáky spočítali výsledky společného snažení a tady jsou. Věnovali jste:
312 triček různých velikostí
44 párů dětské obuvi
60 ks kraťasy a sukně
20 ks mikin
(+ 2x textilní hračka+2x batoh+2x svetr pro dospělé+1x deka)


Během prázdnin se nám ještě podařilo získat pro fotbalisty z Tengenenge fotbalovou výstroj:
dresy
kopačky
míče
aj.


VŠEM DÁRCůM MOCKRÁT DĚKUJEME.

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko