Cyklistický kurz 2023

Autoři: J. Zorád, V. Kacetl. V. Vágnerová

Ne každá škola se může pyšnit tím, že se žáci od 6. do 9. tříd mohou každý rok těšit na jeden sportovní kurz. Žáci 8. tříd společně s pedagogickým dozorem letos absolvovali cyklistický kurz, který se konal v okolí hradu Pecka. Kurzu se zúčastnilo celkem 24 dětí ze dvou tříd. V pondělí ráno jsme vyrazili od školy a kolem poledne jsme dorazili do kempu na Pecce, kde jsme se ubytovali. Hned po prvním dni jsme byli mile překvapeni, že žáci byli po jezdecké stránce celkem vyrovnaná skupina. Po obědě jsme zvolili ještě jeden menší okruh, na kterém jsme přibrzdili také přímo na hradě. Večer ještě podle chuti se spousta žáků zapojila do sportovního programu. V úterý nás ráno probudil déšť, ale nechtěli jsme dlouho čekat, proto jsme i přes nepřízeň počasí vyrazili na další okruh. Tentokrát jsme zvolili okruh Pecka - Nová Paka - Lázně Bělohrad - Vřesník - a zpět do kempu. Navečer se počasí vyjasnilo a žáci se tak opět mohli zapojit do sportovního programu. Středa byla celkem náročná a to hlavně z důvodu technických komplikací s některými koly. I přesto se nám podařilo dobýt zříceninu hradu Kumburk a přes Novou Paku po vedlejších silnicích zpět na základnu. Časově se nám to trochu protáhlo, ale zvládli jsme to. Čtvrteční slunná etapa měla na programu několik výškových výzev, mezi kterými byla také Zvičina. Některým žákům se povedlo Zvičinu vyšlápnout “na jeden zátah”, někdo s přestávkami a někteří to pojali spíše v turistickém duchu. Důležité ale bylo, že jsme se nahoře všichni ve zdraví setkali. Prudký sjezd jsme zvládli. Pak ještě závěrečné stoupání z Kalu a se značnou únavou čtyřdenního ježdění jsme byli zpátky na Pecce. Program jsme zakončili závěrečným opékáním buřtů a zhodnocením kurzu. V pátek po snídani jsme zabalili věci a většina žáků se už těšila domů do svého pohodlí. Jsme rádi, že se kurz obešel bez zranění a věříme, že žáci budou mít tu správnou chuť dále sportovat.

Foto zde.