Čtvrťáci v Havlovicích

Autor: Dita Jarošová DiS.

Tentokrát jsme vyrazili na výlet směrem na východ, porozhlédnout se v Havlovicích a Ratibořicích. Čapkova Havlovického vodníka jsme sice nepotkali, ale jeho všudypřítomné fotky a obrázky dokazovaly na jeho existenci.
V autobuse jsme si cestou připadali málem jako u nás ve Dvoře na "safari", protože jsme cestou viděli velké množství hospodářských zvířat pasoucích se na okolních stráních.
Na ubytovně v útulných pokojích jsme se celkem rychle zabydleli a šli ochutnat do místní školní jídelny těstoviny s rajskou omáčkou. Byly moc dobré.
Určitě nejvíc ze všeho jsme uvítali možnost  zaskákat si na obří vzduchové trampolíně, která byla nafouknuta na naši počest. Naše radost neznala mezí, skákali jsme úplně jako klokani.
Pan průvodce hradu Víznburk a ředitel základní školy v jedné osobě nás provedl tajemným hradním prostorem, který zčásti připomínal staveniště, protože místo právě prochází historickými změnami.
V havlovické škole v podkrovních prostorech mají zbudováno hradní muzeum vytvořené z četných archeologických vykopávek. Mimo jiné zde jsou vystaveny dělové koule, keramické nádoby, nebo modely středověkých zařízení a strojů. Cenné informace jsme získali i z doložených fotografií a z unikátního dokumentárního filmu, který nám byl promítnut na interaktivní tabuli.
Večer děvčata rozbalila flétny a za doprovodu kytary jsme si zazpívali oblíbené písně.
Druhý den jsme se autobusem dopravili do nedalekých Ratibořic. Absolvovali jsme tam prohlídku interiérů tohoto krásného zámku. Protože bylo opravdu parno, osvěžili jsme se chladnou vodou u Viktorčina splavu a odměnili se báječnou zmrzlinou.
Děkujeme naší paní učitelce za to, že pro nás připravila tento úžasný a dobrodružný výlet  a měla s námi velkou trpělivost !

Foto zde.