Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Čtvrťáci získávají dobré parťáky

Autor: Mgr. Jana Hronešová

Navštěvují jiné třídy, mají odlišné zájmy a je mezi nimi rozdíl několika let i centimetrů. Ano, řeč je o žácích dvou tříd - 4. A a 9. A. Mezi dětmi se již před pár lety vytvořila zvláštní vazba. Časem přestala být pouhou povinností a začala se proměňovat. Dnes si můžeme všimnout, že mezi čtvrťáky a jejich patronátní třídou funguje přátelství, pomoc a předávání nových zkušeností. Před blížícími se vánočními svátky spolu strávili obě třídy příjemnou hodinu, kdy si vyzkoušely ozdobit vlastnoručně vánoční kuličku. Technika byla jednoduchá, přesto originální. Na skleněnou ozdobu si mladší děti nanesly štětcem a lepidlem rozmanité ornamenty. Pokreslenou kuličku ,,vyválely,, v krupici, oklepaly a koukaly, jak šikovní umělci se z nich během chvilky stali. Starší spolužáci dohlíželi u každé skupinky, radili a bohužel i zametali střepy z jedné neposedné kuličky. Střepy nám ale nakonec přinesly štěstí, protože výsledek rukodělného snažení byl prostě krásný. Všechny ozdoby si pak našly místo na třídním stromečku čtvrťáků.

Děkujeme zúčastněným žákům z 9. A a paní učitelce V. Mertlíkové za pěkný začátek pondělního vyučování. (Fotografie z akce najdete ve fotogalerii.)

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko