Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Čtvrťáci se vydali po stopách zvířat

Autor: Mgr. Jana Hronešová

Vědomosti nedostaneme do hlavy pouze učením. Občas stačí mít oči otevřené, uši nastražené a nohy připravené. Každá třída si poslední den před pololetními prázdninami přizpůsobila svým projektovým plánům. Ve čtvrté třídě se tak celé dopoledne mluvilo o zvířatech. Hned ráno nás navštívil pan Jiřička z DDM s výukovým programem, ve kterém představil nejznámější volně žijící živočichy. Na interaktivní tabuli se střídal srnec s jelenem, kuna s lasicí, bažant s koroptví. Seznámili jsme se s jejich jídelníčkem, stavbou těla, stopami i specifickými zvláštnostmi. A co nás zaujalo nejvíce? Možná jezevec posedlý až puntíčkářským pořádkem, liška bordelářka a divoké prase, jež se chová v blátě prostě jako prase. Další část projektového vyučování se odehrávala v tělocvičně. Děti se na chvíli proměnily ve zvířátka a zdolávaly překážkovou dráhu plnou nástrah, které se v přírodě mohou běžně objevit. Lezly tunelem jako jezevec, šplhaly po žebřinách jako veverka, kličkovaly jako zajíc, odnášely z kurníku vajíčka (míčky) jako kuna. Nejrychlejším ,,ušákem,, na trati byl Jirka Lokvenc, z děvčat běžela jako laňka Danuška Hlavsová. Vydýchali jsme se pak ve třídě nad obrázky zvířecích  stop. K vidění byly otisky kopýtek, tlapek i plovacích blan. V krátké poznávačce jsme zjistili, že naše třída se skládá ze samých výborných stopařů. (Příroda jim ale ještě zamotá hlavu). Na závěr jsme si všechna zvířata i s jejich cestičkami ve sněhu nakreslili. Celý den byl tak pro všechny žáky příjemnou ochutnávkou toho nejlepšího z naší přírody.

Fotografie z akce najdete ve fotogalerii.

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko