Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Čtvrtá třída si připomněla olympiádu

Prázdniny skončily a my si zase řídíme budíka, abychom ráno nezaspali. Dětem se ještě nechce vyměnit cestovní batůžek za školní brašnu. Však také nemusí, učení chvíli počká. Školní rok se rozjíždí pomalu, žádné zkoušení, žádné testy . . . Projektový týden otevřel září i nám, čtvrťákům. Zvolili jsme téma s příchutí sportu, přátelství a rekordů - olympijské hry. Nejdříve jsme zamířili do historie, v níž závodili Řekové nazí, ženy měly na hry vstup zakázaný a sportovní disciplíny bychom spočítali na prstech jedné ruky. Poznali jsme význam pěti kruhů a jejich barev, zkusili jsme navrhnout nové logo, které by tento sportovní svátek dokonale vystihlo. Blíže jsme si popovídali o některých českých olympijských borcích a královnách. Zaslouženě jsme si připomněli gymnastku Věru Čáslavskou, tenistku Petru Kvitovou, neuvěřitelného Emila Zátopka nebo oštěpaře Jana Železného. Žáci si připravili referáty, v nichž alespoň na minutku legendy našeho sportu zase zazářily. A jak nejlépe zakončit tento projektový týden? Samozřejmě pohybem! Účastí na Běhu naděje  jsme pomohli těm, co to potřebují. Cestou zpátky do školy počítáme městská sportoviště. Olympiáda na nich nikdy nebude, ale budoucí šampióni tu určitě trénují.

Jsme na startu nového školního roku, tak snad dobře doběhneme.

                                                                                 

Autor: Mgr. Jana Hronešová

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko