Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Což takhle dát si špenát?

Autoři: Třídní učitelky 1. stupně
No, špenát tedy zrovna ne, ale děti během vyučování ochutnaly kokosový ořech, ananas, avokádo nebo polníček. Vypadalo to, jako by se paní učitelky na 1. stupni pustily do zahradničení a místo známek budou žákům rozdávat vitamíny. Skutečnost je ale jiná. Společnost Bovys připravila v rámci projektu ,,Ovoce a zelenina do škol" ochutnávku exotických plodů z celého světa, které jsou momentálně dostupné, nebo sortimentu tradičního v prémiové kvalitě špičkových odrůd. Před děti tak putovaly, kromě běžnějších, i plody zcela neznámého ovoce či zeleniny. Zvídavé ochutnávače nepřekvapilo např. pomelo, ananas ani cherry rajčátka. Napjatě přihlíželi porcování kokosového ořechu a cucli si kokosové vody. Kokos se stal velkým favoritem. S opatrností si vkládali do úst kousky avokáda, zrníčka granátového jablka i plody mochyně, jež se ukrývají v ochranných lucerničkách. Rukola si pro ten den vytáhla ,,Černého Petra". Její štiplavá chuť byla pro některé děti po přehlídce sladkého trochu zklamáním. Nemyslete, že si na své přišly jen chuťové buňky! Ani mozkové závity nezahálely. Přiložené letáčky s informacemi přiblížily žákům historii, zajímavosti a použití jednotlivých kousků ovoce a zeleniny.

Žáci během jedné hodiny možná snědli více vitamínů než za celý týden. A tak máme pro rodiče na závěr pozitivní zprávu: ,,Až pojedete příště kolem regálu s ovocem a zeleninou, tak nebrzděte! Děti vám nákupní košík ochotně zabrzdí samy.Další foto ve fotogalerii.

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko