Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Cool fest očima diváka

Autorka: Natálie Jiranová (9. A)

Tento rok se v našem městě konal již druhý ročník studentského festivalu divadla, hudby a tance Cool fest. I tento rok si pro nás Mezinárodní konzervatoř Praha připravila mnoho nádherných divadelních představení jako třeba Starci na chmelu, Shakespeare nebo Frída K., která ukazují, že i v průběhu staletí se hrdinové a hrdinky trápí láskou, která bolí v každém čase i věku. Program byl doplněn také různými workshopy (tanec, kytary, bicí, klavír aj.) a hudebními vystoupeními. Workshopy byly vedeny profesory z MKP jako jsou profesorky Březinová a Raušarová nebo profesoři Balage a Fečo. Měli jsme možnost vidět také několik muzikálů. Mě nejvíce pobavily  "Jeptišky", slavná americká muzikálová komedie o ctihodných sestrách z Hobokenu, která mne nadchla svým vtipem a vynikající improvizací při drobných technických problémech.
       V sobotu odpoledne jsme se všichni sešli v Hankově domě, kde nás čekalo natáčení  pořadu Českého rozhlasu "Tobogan", který moderoval úžasný Aleš Cibulka. Hosty se stali samozřejmě Veronika Žilková (jako zakladatelka tohoto festivalu), pan Martin Stropnický       (jako hudební vložka, jak ho z legrace nazvala jeho žena), profesor PhDr. Martin Hilský, s nímž jsme si na dopoledním setkání pohovořili o jeho překladech Shakespeara, a taká profesorka MKP a známá herečka Zuzana Bydžovská. Při této talkshow nám zahráli a zazpívali Martin Stropnický, Erika Fečová a Josef Fečo.
        V podvečer jsme si vychutnali studentskou adaptaci slavného muzikálu Jesus Christ Superstar, před kterou smekám klobouk. V závěru dne a také celého Cool festu  ti největší nadšenci (a tím pádem i já) zhlédli poslední divadelní představení festivalu s názvem "Don Juan", a tím si zpříjemnili zbytek večera.
          Jsem nadšena, že vzniklo něco takového jako Cool fest a lidé si můžou vychutnat tři dni ve světě divadla, hudby a tance. Moc ráda jsem se ho zúčastnila a už se těším na třetí ročník.

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko