Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Cirkusový rej ve ŠD

Autor: Marie Pilařová

Hurááá, budou prázdniny - i když na druhou stranu nám je trochu smutno, že náš velký družinový projekt „RAČTE VSTOUPIT“ už končí. Děti se celý rok věnovaly pohybovým aktivitám, poznávání přírody, života zvířat na svobodě a v zajetí, věnovaly se výtvarnému i literárnímu umění. To vše ve spojení  s cirkusem. Díky mezinárodní spolupráci a online komunikaci přes internet vznikl i časopis, který zahrnuje veškeré aktivity dětí v rámci tohoto projektu. Obsahuje křížovky, kvízy, obrázky, vystřihovánky a mnoho dalšího s cirkusovou tematikou. Přispěly do něho všechny zapojené školy
z Čech i Slovenska. Vznikla myšlenka věnovat časopis dětem, které stůňou a musí být hospitalizovány ve zdravotnických zařízeních. Převzali si ho zdravotní klauni v pardubické a jihlavské nemocnici od dětí z cirkusu „MIX“ a „Lví srdce“ a také na Slovensku od cirkusu „HEJ- RUP“.

Náš cirkus „HURÁ" zakončil svůj rok velkým cirkusovým rejem, z něhož několik fotografií najdete ve fotogalerii a na školním facebooku i video. Pokud se budete chtít podívat na některé aktivity nebo prolistovat časopis, koukněte na stránky projektu, kde v části, nazvané červený nos, ho můžete otevřít - stránky projektu.

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko