Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Cestička do školy

  Stalo se již tradicí, že se naše škola otevře jednou za měsíc i pro předškoláky. Navštěvují nás v rámci předškolní dílny nazvané Cestička do školy. Každé setkání má svůj cíl. Děti z mateřských škol si zvykají na školní prostředí, určitý režim a střídání zajímavých činností.

  V říjnu jsme dílnu předškoláčků zahájili prohlídkou školy. Budoucí prvňáci nakoukli do tříd i do školních družin, viděli ředitelnu, jídelnu i sportovní halu. Dozvěděli se, koho mohou na chodbách budovy ještě potkat a vyzkoušeli si první slušná pozdravení. Po svačině si vybarvili jednoduchou omalovánku. A co na ní bylo? Samozřejmě naše růžová škola.

  Listopadová návštěva se jmenovala Cvičíme pro radost a nesla se ve znamení pohybu. V pohybu byly i paní učitelky, které se stihly zapotit již ve třídách při převlékání do sportovního. V tělocvičně čekala na malé cvičence stanoviště s úkoly. Na žíněnkách se válely sudy a metaly kotouly, u žebřin se neohroženě lezlo vzhůru, lavička posloužila jako lávka pro chůzi s rovnováhou, mezi kužely se odehrával bleskurychlý slalom. Z tělocvičny vyhnal děti až hlad a žízeň. Po posilnění se celá parta sportovců přesunula zpět do třídy. Tady zakončily děti pěkné odpoledne povídáním s paní učitelkou. Někdo byl plný sil a šel by znovu běhat, někdo byl rád, že se posadil a může o cvičení jen mluvit. Zážitky byly ale v každém z nás.

  Příští setkání proběhne v prosinci, prověří šikovnost dětských prstíků a navodí vánoční atmosféru. Více nebudeme prozrazovat. Snad jen to, že se na vás, děti, těšíme!

 

Autoři: Mgr. Jana Hronešová a Mgr. Eva Robková

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko