Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Preventivní programy pokračují v prosinci

Autor: Mgr. Vlasta Mertlíková

Prvňáčkové si společně s osmáky povídali o tom, jak chodit bezpečně do školy, na co si dát cestou pozor. Vyzkoušeli si bezpečné přecházení vozovky. V praxi si ověřili, jak je vidět chodec oblečený do různých barev a co jeho viditelnost zvýší. Uvědomili si, k čemu mají na aktovkách a oblečení reflexní prvky. A protože jim práce šla pěkně od ruky, každý malý účastník si z této lekce projektu "Už se nebojíme!" odnesl drobnou odměnu - reflexní pásek, přívěšek, nebo samolepku.
Ani druháci nezůstali pozadu a v prosinci se pod vedením hasičky Jitky naučili, jak se chovat v případě požáru. S touto tematikou se seznámili také naši žáčkové ze Žirče, které již podruhé navštívil dráček Hasík. Ten všem přinesl speciální čokoládové překvapení, jež se stalo příjemným zakončením čtvrteční  lekce programu "Dobrý sluha, ale špatný pán.".
Žáci 8. A a 8. B se 10. prosince zúčastnili přednášky na téma Kriminalita mládeže. 
 

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko