Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Budeme mít knihu, možná dvě

Autorka: Mgr. Dana Hlavsová

Několik dívek z druhého stupně ZŠ Strž si vzalo za své hned několik projektů tvůrčího psaní. Jedním z nich, který byl navržen vedením školy, jsou krátké pohádky na dobrou noc. Druhý projekt si dívky vymyslely samy. Tentokrát jde o pohádky o zvířatech a dění v ZOO. Oba projekty půjde možná propojit. Pokud by se pohádek povedlo napsat dost, mohly by vzniknout dvě knihy.

Mám opravdu velkou radost, že i v této podivné době, kdy školy fungují spíše v on-line světě, se najdou aktivní žáci, kteří pracují i na věcech, které je baví, a mají radost z toho, že vzniká něco nového. A že se na tom podílejí z vlastní vůle. Samozřejmě ne každý je „psavec“, ale zde se sešlo hned několik kreativních slečen, které chtějí tvořit a projekty se snaží uvést do života. Zatím velmi úspěšně. I ony vidí, že od nápadu k jeho kvalitní realizaci je dlouhá cesta, kdy se k hotovým textům vrací, upravují, přepisují a ladí je k dokonalosti. Někdy se stane, že se nedostaví inspirace. Pak se musí múze pomoci. Nápad může dodat i učitelka. Nemusí jen kritizovat a opravovat hrubky. Může být užitečná i jinak.

Za všechny zúčastněné doufám, že se nám povede vytvořit alespoň jedno knižní dílko, které potěší í ostatní.

Noční zoologická zahrada.pdf


 

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko