Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Březen v Žirči

Autor : Martina Tomancová Eflerová

Sluneční paprsky nám první březnové dny rozjasnily tváře. S radostí jsme vyběhli ven nejen ve družině, ale i při hodinách s paní učitelkou. V přírodě se toho totiž pozorováním a nasloucháním naučíme, co se týče např. prvouky, mnohem více, než v lavicích.

Při tradičních dílnách s předškoláky, které se konají každé první pondělí v měsíci, se děti ze školky zapojily do výuky ve třídě. S paní učitelkou si povídaly o jaru, zkoušely první dělení slabik. Také s námi cvičily při hodině tělesné výchovy. Společně jsme si vyzkoušeli opičí dráhu.

Následující předškolní dílnu, konanou 14. března, všichni tvořili a zdobili Morenu pro náš průvod k rozloučení se zimou. Ve škole bylo najednou dětí jako smetí a díky společné práci všech se povedla vyrobit krásná barevná Smrtka – Mařena.
Průvod, se konal s dětmi a učitelkami z MŠ Žireč za nádherného slunečného počasí v úterý 22. března. Součástí naší vycházky bylo i krátké vystoupení pro klienty z DSJ se sladkou odměnou.

Největší událostí měsíce března bylo uspořádání tvořivé dílny v rámci Dne otevřených dveří, který se v naší malotřídce v Žirči konal v pondělí 21. března. Je na místě vyzdvihnout důkladnou přípravu a hodiny práce naší paní Blažkové. Ta přišla nejen s nápadem, ale především vlastnoručně vyrobila každého z patnácti prstových maňásků, které děti společně s rodiči vyráběli. Návštěvnost této akce předčila všechna očekávání. Přišel rekordní počet účastníků. Naše děti byly z přítomného davu zprvu poněkud zaskočené. Pro zaplněnou třídu příchozích totiž secvičily krátký program, který s nimi připravila paní učitelka a který měl velký úspěch. Ovace byly zasloužené, všechny děti předvedly, co umí naplno a s velkou radostí.
Děkujeme všem, kdo nás do Žirče přišli podpořit svoji přítomností.

Velmi děkujeme rodičům, kteří přispěli svými výrobky do našeho koutku s občerstvením.
V neposlední řadě velké díky patří našim úžasným dětem.
I nadále budeme dělat vše pro to, aby se u nás dětem líbilo minimálně tak jako doteď.

Foto zde.

 

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko