Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Běžkotoulky

Autor: Mgr. Stanislav Ježek

Žáci ZŠ Strž ve Dvoře Králové n. L. se „běžkotoulali“
Naše škola se snaží v řadách svých žáků vyhledávat i děti talentované a s chutí dělat něco navíc. Chceme jim umožnit rozvíjet se nad rámec klasického vzdělávacího programu. Tento záměr jsme začali uskutečňovat v letošním školním roce a snažíme se ho pojmout opravdu zeširoka. Spadá sem prohlubování jazykového a přírodovědného vzdělávání, snažíme se rozšiřovat jejich kulturní přehled a nezanedbáváme ani rozvoj tělesný. Pro žáky nadané a další zájemce jsme zřídili klub logických her, organizujeme pro ně přednášky na rozmanitá témata a připravujeme projektové dny (např. na téma Rakousko, biologické a výtvarné dopoledne). Skupinky dětí se společně s učitelem účastní různých kulturních akcí i mimo vyučování (vernisáže výstav, koncerty aj.)
Letošní zima bohatá na sníh nám umožnila zrealizovat „Školní běžkotoulky“. Vybrané žáky jsme vzali „za školu“ (a to doslova) a během dopoledne s nimi vyrazili na běžkách do sousední vesnice a zpět. Náplní této dvouhodinovky bylo něco málo teorie (běžecké vybavení, mazání lyží, technika jízdy), ale hlavně jsme si za krásného slunečného počasí užívali báječný pocit z jízdy pohádkově zasněženou krajinou. Akce měla velký úspěch, což je pro nás důkazem, že je náš úmysl správný a má smysl, a zároveň motivací k pořádání dalších akcí. 
Fotogalerie

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko