Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Barvy zvuků zvuky barev

Skupina 24 žáků se vydala do pražského Rudolfina, aby se zúčastnila výše uvedeného programu. Tříhodinový program zahájený výběrem obrázku, který je mi nejbližší, a jak bych ho mohla vyjádřit hudbou. Tak začala celá dílna vedená D. Prokopovou a A. Kostkanovou tom, jak vnímáme hudbu, jakou barvu ji můžeme přiřadit. Nakonec skupiny dětí dostaly různé hudební nástroje – bubínky, cimbálky, trubičky a složily vlastní skladbu. Tím program nekončil – na vlastní skladbu potom namalovali svůj vlastní obraz, clip, malovaný na zrcadlo.
Všichni byli překvapeni, jak uběhl čas, jak byli schopni pracovat s hudbou a barvami. Poznali jednu z možností jak spojovat výtvarnou a hudební oblast.
Byl to již druhý výlet v rámci programu Erasmus +, opět navíc doplněný anglickou slovní zásobou, která je spojena s výtvarnou oblastí a Prahou.
Naši žáci tak měli možnost se seznámit s uměním v reálném prostředí – v pražském Rudolfinu, poznali, že i oni jsou schopni vytvořit své malé dílo, z kterého mají radost.

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko