Barvy zvuků zvuky barev

Skupina 24 žáků se vydala do pražského Rudolfina, aby se zúčastnila výše uvedeného programu. Tříhodinový program zahájený výběrem obrázku, který je mi nejbližší, a jak bych ho mohla vyjádřit hudbou. Tak začala celá dílna vedená D. Prokopovou a A. Kostkanovou tom, jak vnímáme hudbu, jakou barvu ji můžeme přiřadit. Nakonec skupiny dětí dostaly různé hudební nástroje – bubínky, cimbálky, trubičky a složily vlastní skladbu. Tím program nekončil – na vlastní skladbu potom namalovali svůj vlastní obraz, clip, malovaný na zrcadlo.
Všichni byli překvapeni, jak uběhl čas, jak byli schopni pracovat s hudbou a barvami. Poznali jednu z možností jak spojovat výtvarnou a hudební oblast.
Byl to již druhý výlet v rámci programu Erasmus +, opět navíc doplněný anglickou slovní zásobou, která je spojena s výtvarnou oblastí a Prahou.
Naši žáci tak měli možnost se seznámit s uměním v reálném prostředí – v pražském Rudolfinu, poznali, že i oni jsou schopni vytvořit své malé dílo, z kterého mají radost.