Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Ani v červnu první třídy nezahálely....

Autor: Mgr. Radka Mazáková, Mgr. Gabriela Sacherová

Po celoročním snažení měli prvňáčci poslední měsíc školního roku plný odměn. Nejdříve je ohodnotili princezna Pohádka a skřítek Slavouš v naší Městské knihovně Slavoj v rámci projektu "Škola naruby aneb ani den bez čtení". Děti odevzdaly deníček, ve kterém známkovaly rodiče, učitele, knihovnice a všechny dospělé, kteří jim v průběhu roku předčítali. V deníčcích nechyběly ani ilustrace k přečteným knihám. Za odměnu získal každý z nich knihu, kterou si budeme moci příští školní rok společně přečíst a ti nejlepší za své deníčky obdrželi diplom. (foto zde)
V polovině června čekala děti zkouška největší, odjížděly od svých rodičů na ekologický kurz do Lučan nad Nisou. Pro některé to bylo poprvé, co měly strávit pět dní bez svých blízkých. Zvládly to výborně. Občas se sice u některých slzička ukázala, ale většinou jsme viděli usměvavé tváře. Vždyť neměly na stýskání čas. Dopoledne snídaně, vyčistit zuby a uklidit pokoj, pak čtení, psaní, počítání pod bedlivým zrakem paní učitelky a chvilka  tělocviku na venkovním hřišti, po obědě chvilka odpočinku při poslechu pohádky a pak vzhůru do přírody. Na svých vycházkách jsme navštívili rozhledny Bramberk a Nisanka, stavěli domečky, zajímali se o přírodu, povídali  a hráli hry. Také vykoupat jsme se stihli. V jednom z deštivých dnů jsme jeli do plaveckého bazénu v Jablonci nad Nisou, kde jsme plavali, skákali a jezdili na tobogánu. Po příchodu umýt svačinové boxy, lahve i ruce a rychle na večeři. Potom psaní deníčků, pohledů i dopisů, večerní sprchování, pohádka od paní učitelky a pak do postelí a spát, abychom byli všichni na druhý den zase čilí. (foto zde)
Poslední červnový týden jsme na školní zahradě v rámci projektu " Už se nebojíme!" přivítali policisty ČR. Děti si mohly prohlédnout i vyzkoušet výzbroj a výstroj této důležité složky IZS. Poslouchaly zajímavé vyprávění a ptaly se na vše, co je zajímalo. Největším zážitkem však pro ně byl psovod policie ČR se svými psími parťáky. Nechyběly ukázky, při kterých děti nadšeně poskakovaly, tleskaly a komentovaly psí zásahy.  Byla to krásná tečka celoročního projektu.
Také jsme se před prázdninami museli rozloučit se svými patrony ze šestých tříd. Dívky ze 6. A přišly prvňáčkům zatančit a ti je za to odměnili náležitým potleskem. Třída 6. B si připravila pro prvňáky stopovanou se stanovištích, na kterých šesťáci zkoušeli prvňáčků bystré smysly, šikovné ruce, znalost písmen i čísel. Na konci je čekala zasloužená odměna nejen v podobě sladkostí, ale také společného dovádění na louce.
Poslední červnový den dostali prvňáčci svá vysvědčení za celoroční snažení a mohli vyrazit vstříc prvním prázdninovým dobrodružstvím.

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko