Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

3.A se učí pomoci

  Učení má vždy přednost. Co dělat, když jsou přece jen některé projekty, výstavy, besedy tak zajímavé? Je to jednoduché. Prostě jim občas neodoláme a zúčastníme se jich.

  V letošním školním roce navazujeme na projekt z let minulých, tentokrát pod názvem ,,Umíme pomoci". Jsme starší, důležitá telefonní čísla ovládáme, poznali jsme práci policie, hasičů i záchranářů. A tak jsme si položili otázku, zda můžeme pomoci i my.

  Částečnou odpověď nám dala paní Jana Raizerová, členka týmu záchranářů, který zasahuje v Jaroměři a okolí. Nejdříve s dětmi zopakovala znalosti z minulých setkání, a pak stočila hovor na činnost záchranářů. Děti věděly, že sanitu mohou přivolat k úrazu nebo k dopravní nehodě, ale také k náhle nemocné babičce domů. Uvědomily si, jak nebezpečné může být zneužití tísňové linky. Zkoušely také, jak zjistit, že životně důležité orgány člověka pracují. Probíraly spolužáka (naštěstí jen jako) z bezvědomí. Dokonce se seznámily i se stabilizovanou polohou. Všechno zvládly výborně. Přesto jim na závěr profesionální záchranářka kladla na srdce, aby při pomoci druhému dbaly vždy nejdříve na své bezpečí.

  Těšíme se na další setkání a doufáme, že si zatím budeme pomáhat jen s domácím úkolem nebo s těžkou aktovkou.

 

Autor: Mgr. Jana Hronešová

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko