Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

3.A má ročníkové práce za sebou

Čtvrteční odpoledne patřilo druhé skupině žáků, kteří měli vystoupit před svými spolužáky (ale i jejich blízkými) s ročníkovou prací. I tato prezentace se vydařila a všichni jsme strávili s dětmi příjemnou hodinku plnou poučení a zábavy. Kromě často opakovaného tématu o domácím mazlíčkovi, jsme měli možnost seznámit se s koníčky (tedy se zálibami), rodinou našeho žáka a konečně bylo představeno i město s menší obcí, v nichž mladí řečníci žijí. A co se posluchačům nejvíce líbilo? Možná kocourek Michal, který si umí rafinovaně ,,říci" o žrádlo i o pohlazení. Nebo pejsek Flíček, jehož se nechtěl nikdo ujmout, a tak se ocitl u své nové paničky. Poznali jsme i další čtyřnohé kamarády: předčasný vánoční dárek  - fenku Betynu, poslušného pejska Dennyho, Molly a její oblíbenou trhací ponožku. Že je permanentně ,,na roztrhání", bylo vidět na první pohled. Několik zvířátek si žáci přinesli na ukázku s sebou. Potěšilo nás, že se jednalo o zvířátka méně známá, dokonce i exotická. Na lavicích, kde jindy leží penály a učebnice, nyní odpočívalo morče Matýsek, návštěva z hadí říše korálovka Papája a chameleon Venda. Ten nám svým zabarvením prozradil, že se mu ve škole moc líbí. Od domácích mazlíčků jsme se dostali díky jednomu z žáků do soukromí velmi početné rodiny, která se mačká v bytě, ale přesto jsou spokojeni a žijí spolu rádi. Ze zálib jsme poznali florbal, stolní tenis a prohlédli jsme si i sportovní náčiní. Na závěr nám představili dva chlapci svoje město a svoji obec. Historii i současnost Dvora Králové už trochu známe, ale informace o Libotovu a jeho okolí byly pro mnohé novinkou. 

Ročníkové práce se povedly a je jen na dětech, jakým směrem je za dva roky posunou. (Fotografie z prezentace najdete ve fotogalerii.)

                                                                                 Autor: Mgr. Jana Hronešová

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko