Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

2. A, 2. B - Lučany nad Nisou

Autor: Mgr. Jarmila Machková, Mgr. Pavla Všetečková

Třídy 2. A a 2. B odjely v pondělí ráno (6. 6. 2016) směrem Lučany nad Nisou. Cesta proběhla hladce s jednou zastávkou na svačinu u benzínové  pumpy, kde se občerstvujeme každý rok. Po příjezdu nás uvítal pan kuchař s paní kuchařkou dobrým obědem. Poté jsme se ubytovali a vybalili všechny potřebné i nepotřebné věci, bleskově se naučili český jazyk a matematiku, protože jsme se už těšili na první vycházku do lesa. Stavěly se domečky ze všeho, co les dal.
V úterý po obědě jsme se vydali na hledání  "kešky". Cestou jsme studovali tabuli s informacemi o chráněných rostlinách v Jindřichovském mokřadu. Cíl cesty byl úspěšný, "keška" se našla.
Ve středu program praskal ve švech, jelikož jsme stihli učení, dlouhou vycházku na koupaliště v Lučanech, opékání buřtů a diskotéku. Koupaliště bylo sice zavřené, ale pro nás nebyl problém zavolat na místní úřad a domluvit si jeho otevření. Byli jsme prvními letošními návštěvníky. Tento den s námi prožili i žáci 5.třídy, kteří sem přijeli na třídenní výlet.
Čtvrteční odpoledne patřilo túře na rozhlednu Nisanka. Druháci si na večer připravovali svá vlastní vystoupení. Odvážlivci předvedli scénky a taneční kreace. Ani letos nechyběla se svým vystoupením naše mažoretka.
Poslední páteční den se nesl v duchu krátkého učení, dlouhého pakování a uklízení. Přesto děti stihly i kopanou na hřišti pod terasou. Pak už zbýval řízek k obědu a loučení.
Ahooooj, Agátho, za rok se vrátím(e), vrátím(e) se zas...

Fotogalerie
 

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko