Ze života školní družiny

Autor: Marie Pilařová

Podzim máme za sebou a tak se chceme pochlubit, jak jsme si ho ve školní družině užili. Vyráběli jsme různé drobnosti. Například kočky s dlouhým a krouceným ocáskem, ovoce, panáčky podzimáčky z překližky, svátek „Halloween“ jsme si připomněli dýněmi v různých podobách, poznali jsme netradiční materiál – dýhu a vyrobili si z ní stromy a pěkné obrázky. V rámci celoročního plánu jsme se seznámili s naším regionem, vyprávěli si o městě, ve kterém žijeme, o různých zajímavostech v okolí. Znalosti jsme si ověřili během plnění úkolů při stopované.
A pak už jsme se připravovali na Vánoce. Nejprve jsme přijali tradiční pozvání do SŠIS na Mikulášskou veselici, kde pro nás obětaví studenti připravili odpoledne plné her, soutěží a zábavy. Nakonec přišel i Mikuláš s anděly a čerty. V pátek 5.12. jsme se sešli v tělocvičně na čertovském maškarním reji. Ani tady nebyla o zábavu nouze.
Připravili jsme i drobné dárky a přáníčka pod stromeček. A samozřejmě jsme nezapomínali ani na koledy, vyprávění a vše, co k tomuto období patří.

Zlomek naší činnosti najdete  ve fotogalerii i zde.