Žákům začaly prázdniny, přesto dál dobrovolně chodí do školy

Autor: Mgr. Vlasta Mertlíková

Celkem se posledního mezinárodního setkání zúčastní 64 zahraničních učitelů a žáků, společně s našimi žáky a kolegy nás je téměř stovka. Účastníci ze zahraničí se sjeli do našeho města již v neděli.  První setkání s "náhradními rodinami" byla nesmělá, ale proběhla ve velmi přátelské atmosféře.
 I když cesta ze vzdálených koutů Evropy do Dvora byla dlouhá a únavná, první den oficiálního programu  to vůbec nebylo na nikom znám. Všichni se vrhli do tvůrčí práce s vervou. Účastníci byli rozděleni do tří týmů, na které budou během dvou dnů postupně čekat 3 výtvarné dílny. V Základní umělecké škole R. A. Dvorského věnovali svůj volný čas Mgr. Ivana Černá a Mgr. Jiří Holan, aby děti seznámili se základní technikou - kresbou. Námětem jim bylo naše město. Zdobení vánočních ozdob proběhlo ve škole ve spolupráci s firmou Vánoční ozdoby, DUV. Poslední tým vyráběl brože z filcu.  Dospělí zástupci partnerských škol byli přijati přestaviteli města na radnici, setkali se starostou. Po obědě ve školní jídelně na všechny čekal odpolední výlet za krásami zdejšího krajiny - na přehradu Les - Království, jež je inspirací pro mnohé malíře a fotografy.  Počasí nám přálo, teplý slunečný den se vydařil.