Už se nebojíme v silničním provozu.

Autor: Mgr. Vlasta Mertlíková

V pátek 5. prosince proběhla v 1. A a 1. B další lekce preventivního programu „Už se nebojíme!“. Jejím tématem bylo tentokrát bezpečné chování v silničním provozu. Prvňáčkové se dozvěděli, jak se bezpečně dostat do školy pěšky, na kole i autem. Zjistili, že je důležité nejen vidět, ale také být viděn. Jak  tuto skutečnost  ovlivňuje barva oblečení,  si vyzkoušeli  při praktickém pokusu. I když se jednalo o „čertovský“ pátek, nikdo se v setmělé třídě nebál. Navíc ji prozářily reflexní nášivky na aktovkách i oblečení. Nově nabyté znalosti si děti ověřily v krátkých scénkách.  Jejich herecké výkony byly skvělé. Lekci si pro své mladší spolužáky opět připravily žákyně 7. A – Aneta S.,  Natka J. a  Nela -  a poradily si s ní výtečně.

Fotografie z akce naleznete ve fotogalerii.