Už se nebojíme jízdy na kole.

Autor: Mgr. Vlasta Mertlíková

Natka H. a Karel ze 7. A si v pátek 27. 2. 2015 připravili pro žáky obou prvních tříd další lekci programu „Už se nebojíme!“. Tentokrát se věnovali jízdě na kole. Nejprve společně s prvňáčky zjistili, jakou povinnou výbavu musí mít jízdní kolo. Pak hledali chyby na obrázcích. Nezapomněli ani na správné oblečení cyklisty. Samozřejmostí pro všechny prvňáčky byly ochranné prvky, nikdo z nich nejezdí na kole bez přilby. Celá hodina proběhla ve svižném tempu, sedmáci si s ní výborně poradili a jejich mladší spolužáci aktivně spolupracovali. A protože je opakování matka moudrosti, nechyběl v závěru ani testík. (Nebojte, jenom obrázkový. A navíc dopadl na jedničku.)

Fotografie naleznete zde.