Úspěšní osmáci a deváťáci na Piškvorkyádě

Autor: Mgr. Zdeněk Balek

Dne 12. listopadu se konala tradiční soutěž s tradiční hrou, kterou zná mnoho generací a kterou hrají s oblibou i dnešní děti – Piškvorky. „Piškvorkyáda“ získává oblibu již 7. ročníkem, ale děti z naší školy se ji účastnily poprvé, a tak nevěděly, co od ní mají očekávat. Zasahují do ní žáci osmých a devátých tříd ZŠ, odpovídajících ročníků gymnázií, středoškolští studenti a gymnazisté. Přes velký rozptyl soutěžících se nedělí na kategorie a tak se může stát, že mezi sebou svedou souboj žáci z osmé třídy a studenti ze čtvrtého ročníku střední školy. I tak nemají starší souputníci vždy předem vyhráno, protože Piškvorky – jak známo – jsou logickou hrou, ve které se občas projeví i kousek štěstí.
Naše škola vyslala do Trutnova, kde se konalo oblastní kolo, 2 týmy, které se v soutěžním poli neztratili.
Hvězdy ze Strže reprezentovali žáci z 8. B ve složení Anežka Bartoňová, Johanka Černá, Dominik Glas, Kuba Skála a Ondra Smrček. Všech pět se pilně snažilo dostát názvu týmu a dlouho zůstávali ve hře o krajské kolo, které se koná o týden později v Hradci Králové. Nakonec všech zůstali těsně pod umístěním, které zaručovalo zmíněný postup. I tak obsadili velmi pěkné dělené páté místo a zanechali za sebou spoustu starších vrstevníků. Příští rok mohou své zkušenosti prodat a postoupit třeba i do dalších bojů.
Mezi ně patří i druhý tým – Borci ze Strže – složený ze žáků 9. A (Vašek Hlava, Tomáš Hlávka, Míša Krebsová, Terka Neumannová a Anička Šolcová). Ti sice skončili o kolo dříve, umístili se tedy na děleném osmém místě, ale v tom rozhodujícím kole byli nad jejich síly studenti 4. ročníku střední školy, kteří se této soutěže zúčastnili již poněkolikáté. Navíc v jednotlivých soubojích nebyli ani pro tyto studenty příliš lehkým soustem, když dlouho živili naději v postup svými vyrovnanými partiemi.
Všem zúčastněným žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a věříme, že se budou dále účastnit i dalších soutěží.

V naší fotogalerii si můžete prohlédnout fotografie z této akce.

Více se o průběhu soutěže dovíte na stránkách pořadatele oblastního kola. Další fotografie si můžete prohlédnout zde.