Úspěchy na MO kategorie Z5 a z Z9

Autor: Mgr. Zdeněk Balek

Ani letos nechyběli naši žáci na okresním kole matematické olympiády kategorie Z5 (5. třída) a Z9 (9. třída) a vedli si velmi dobře, i když na medailové pozice nedosáhli.
Nejvýrazněji se prosadila a už podruhé úspěšně reprezentovala naši školu Sára Erbenová z 5. A (poprvé v listopadu při logické olympiádě – více dočtete zde), která ve své kategorii obsadila dělené čtvrté místo se ziskem 13 bodů a ztrátou pouhého 1 bodu na medailovou třetí příčku.
Jen o něco málo hůře se dařilo Honzovi Bukovskému, který za Sárou zůstal o pouhé dva body a zařadil se svým bodovým ziskem na sedmou pozici.
Tohoto kola Matematické olympiády se zúčastnila i Magda Humlová, které bohužel nebyly přiznány žádné body, i když se snažila stejně jako její dva spolužáci. Magda i tak získala určitě zkušenosti pro příští ročník, při kterém – jak všichni věříme – bude Honzovi a Sáře „dupat“ na paty, pokud jim dokonce neukáže záda.
Zde si můžete prohlédnout, jaké úlohy děti řešily.
Výsledková listina kategorie Z5.

Kategorii Z9, ve které je znatelný největší úrovňový skok od nižší kategorie, si zkusili a ověřili si své znalosti pro své další studium Nik Erben a Lukáš Hojný. I tito dva nás potěšili svými výsledky.
Nik, stejně jako jeho sestra Sára, nám v tomto školním roce udělal radost už podruhé (také zavítal na krajské kolo logické olympiády – více zde). Jeho snaha byla oceněna 8,5 body. Tento výsledek mu stačil na velmi pěkné šesté místo.
O místo níže se objevil Lukáš, který získal jen o půl bodu méně.
Zde si můžete prohlédnout, jaké úlohy kluci řešili.
Výsledková listina kategorie Z9.

V letošním školním roce čeká žáky ještě Matematický klokan, který je naplánován na 20. března. Věříme, že v této soutěži se nenechají zahanbit ani žáci, kteří se do tohoto kola nekvalifikovali.
Všem žákům, kteří se zúčastnili okresního i školního kola, velice děkujeme.