Ten školní rok nám tak rychle uběhl.

Autor: Mgr. E. Robková, Mgr. J. Havlová
Když jsme v září vstoupili do 2. třídy, připadali jsme si už jako opravdu velcí školáci. Umíme číst, psát, počítat a co se budeme ještě nového učit? Co náš čeká? Těšíme se, nebo máme obavy? Ještěže nás naše paní učitelky ujistily, že se nám určitě ve škole bude líbit. Nejen, že nám nachystají nové třídní soutěže, zábavnou výuku, ale i spoustu různých zajímavých akcí.
Když se nyní ohlédneme za celým školním rokem, opravdu to tak bylo. Učení nás většinou bavilo, i když psát diktát nebo se dobře soustředit při řešení slovních úloh se nám někdy nechtělo. Přesto se nám ve škole líbilo. A co nových věcí jsme se naučili. Už mnohem plynuleji čteme, umíme pracovat s textem, tvoříme otázky, umíme vyprávět. Už také víme, že čtením se dozvídáme spoustu informací. Rádi si i povídáme o knížkách, které čteme doma. Vždy se těšíme na chvíle, kdy o své knize budeme vyprávět spolužákům. Naučili jsme se sčítat a odčítat do 100 a dokonce i dělit a násobit. Během celého roku jsme za svoji snahu, píli, kamarádství, ochotu a pracovitost získávali body do třídní soutěže. A ještě se chceme zmínit, co jsme dalšího prožili.
Nejen, že jsme se učili, ale i sportovali. Hned v září jsme se zúčastnili Běhu naděje. V zimě jsme bruslili, na jaře jsme jezdili plavat do Trutnova do krytého bazénu. Ve „Škole bruslení“ i na plaveckém výcviku se nám moc líbilo. Takže dobře bruslit i plavat umí už každý z nás. A to není vše ze sportu. Hned po Vánocích jsme dostali možnost se přihlásit do „Lyžařské školy“. Ti co měli zájem, jezdili celý týden lyžovat na sjezdovku do Mladých Buků. Byl to zážitek!
Během celého školního roku jsme také rádi chodili každý měsíc do městské knihovny Slavoj. Paní knihovnice pro nás měly vždy nachytanou zajímavou besedu. Při každé návštěvě jsme si zapůjčili knížku. Zajímavé pro nás byly i programy domu dětí nebo různá divadelní a hudební představení v Hankově domě.
Na závěr školního roku pro nás byl lákavý školní výlet, na který jsme se letos vydali na zámek Loučeň.  Čekala nás prohlídka zámku v doprovodu princezny a také několik bludišť a labyrintů v zámecké zahradě. A nyní už máme před sebou jen vysvědčení a pak prázdniny!