Strašidelné spaní ve škole

Autor: pedagogičtí pracovníci 1. stupně

Poslední říjnový den byl ve znamení strašidel a duchů. Děti z 1. stupně, které neodradila ani představa řádícího bezhlavého rytíře, se sešly v pozdních odpoledních hodinách ve svých třídách. Od té chvíle se jednotlivé učebny začaly měnit na turistické noclehárny. Podél stěn se vršily tašky, na lavicích vonělo jídlo od maminek, u umyvadel přibýval jeden kartáček za druhým. Na podlaze se rozbalovaly spací pytle s plyšáky a polštářky. Ještě si ale budou muset na své nocležníky počkat. Před dětmi totiž byla strašidelná stezka tmavými chodbami školy. Na cestě je doprovázelo jen mihotání svíček a občasné zakvílení školního strašidla. V této atmosféře měli stateční dobrodruzi nalézt v areálu školy deset obrázků a zapsat si je do svých kartiček. V každém patře je navíc čekalo stanoviště s jednoduchým úkolem. Družstvo, které úkoly splnilo, se vrátilo zpátky do třídy, kde proběhlo vyhodnocení večerního dobrodružství a předání diplomků za odvahu. Pak už následovala večeře a zábava. Někde se zpívalo, někde se hrály hry, jinde sledovaly děti pohádky či film. Žádná dívčí bradička se strachy neklepala, žádné klučičí ruce se netřásly. (Snad jen podlaha a strop se otřásaly pod nohama tančících dětí.) Morálka ale musí být. Malým nocležníkům přišla popřát ,,dobrou noc" strašidla z kouzelného lesa. (Jejich hlasy známe ze sborovny, ale to nám asi straší v hlavě.) A pak už se postupně ze všech tříd ozývalo šustění spacáků a hluboké oddechování. Za milé sladké probuzení vděčíme šikovným maminkám, které nám všem připravily chutnou snídani.
Zvláště výborné slané šneky, medovníky, záviny, buchty i koláče doporučuje 9 z 10 spokojených učitelek.

Zážitky dětí z celého dne i při této akci si vychutnejte v naší fotogalerii.