Pomáhat a chránit - 1. A

Autor: Mgr. Pavla Všetečková

Ve středu 7. 3. 2018 navštívili žáci první třídy v rámci celoročního preventivního programu „Už se nebojíme!“ policejní stanici v našem městě.
Tisková mluvčí PČR Trutnov por. Šárka Pižlová, DiS poskytla dětem nejdříve základní informace o činnosti policie, o vybavení, o uniformách. Žáci s nadšením poslouchali a odpovídali na dotazy, které se týkaly například nutnosti připoutání bezpečnostními pásy v autě nebo nebezpečí úrazu při jízdě na kole bez helmy. Sami se také ptali na vše, co je zajímalo. Velkým zážitkem pro všechny byla  prohlídka policejní cely.
Děti odcházely zpět do školy s úsměvy na tvářích a celou cestu si povídaly o tom, co nového se dozvěděly.