Masopust v Žirči

Autor: Mgr. Olga Hylmarová

Sedí Káča na lavici                                                           Jemine, domine,
drží v ruce jitrnici                                                             masopust pomine,
a ve druhé jelito                                                               Jemine, domine,
běž, Pepíku,                                                                      masopust pryč……..
vem jí to !

……… a další jiné písně a halekačky se ve středu 25.2. nesly po celé Žirči. To masopustní průvod v maskách procházel celou vesnicí. Ta díky dětem z mateřské a základní školy ožila masopustním veselím. A že si to všichni užili.
Děti z mateřské školy spolu s paní kuchařkou napekly masopustní koblihy, které cestou rozdávaly kolemjdoucím. Děti ze základní školy připravily různé halekačky, písně a medvědí honičku, a tak bylo o zábavu postaráno. Průvod došel až do Domova sv. Josefa, kde svým veselým vystoupením pobavil jeho klienty. Bylo to moc prima, všichni se vyřádili a sladkosti za veselou zábavu také nechyběly.
Pokud si chcete zahrát medvědí honičku, tak tady jsou slova.
Ty medvěde chlupatý,
co máš kožich na paty,
rychle, rychle utíkej,
všechny si nás pochytej.