Klání malých školáků

Autoři: Mgr. Jana Hronešová a ,,Stržánci,,

Každý rok v pololetí měří svoje síly družstva všech škol našeho města. Vědomostní a dovednostní soutěž nesoucí jméno ,,Klání malých školáků,, má dlouholetou tradici a patří k oblíbeným akcím pro žáky  1. stupně. Tým ,,Stržánků,, obhajoval vítězství z loňska a my jsme moc rádi, že to byla obhajoba úspěšná. V silné konkurenci ostatních soutěžících znovu vyhráli a ukázali, že se na nejvyšším stupínku neocitli náhodou. Opět byly zastoupeny 3. - 5. ročníky. Část družstva již měla zkušenosti z předchozích let, ale měli jsme v týmu i pár nováčků. A jak se jim soutěžilo? Přečtěte si postřehy všech  účastníků.

Anna Novotná (3.A): ,,Zajímavé bylo, jak jsme hledali v češtině slovní druhy, to mi přišlo i lehké. Lehké bylo i odkrývání povolání, lidové písničky, pohádkománie a angličtina. Trochu těžší byla zooabeceda. Matematika se mi nelíbila, protože byla těžká. Byla jsem moc ráda, když jsme vyhráli."
Sofia Geislerová (3.B) : ,,Soutěž se mi moc líbila. Byla jsem na ní poprvé a ani jsem nevěděla, že vyhrajeme. Fanoušci nám fandili, jak nejvíce mohli. Atmosféra tam byla báječná. Nejtěžší bylo hádání starých předmětů a anglický had, protože jsme měli málo času. Nejlehčí se mi zdálo hádání povolání. V družstvu jsme se spolu radili a potom jsme teprve odpovídali. Ve škole jsme každý sám za sebe, ale v téhle soutěži jsme byli tým. "
Tomáš Boura (4.A): ,,Soutěž se mi velmi líbila a rád bych se znovu zúčastnil. Nejtěžší pro mě bylo poznávání předmětů a naopak jednoduché bylo hádání profesí. Jako další soutěžní úkol bych doporučil poznávání zvířat podle způsobu života nebo vzhledu. Atmosféra v publiku byla dost hlučná,
přesto jsme se dokázali soustředit a vyhrát."
Bára Dobrá (5.B): ,,Na klání jsem byla už dvakrát, z toho jsme dvakrát vyhráli. Nejvíc mě bavila soutěž, kde jsme hádali přísloví. Nejtěžší bylo hádat staré předměty. Soutěž jsem si užila."
Vojtěch Merhulík - kapitán (5.A): Klání mě bavilo. Tým byl super, spolupracoval a hlavně - přemýšlel. Pár soutěží se nám nepodařilo, ale nakonec jsme vyhráli. Musím říct, že všechny týmy se moc snažily."

Pětici vítězů blahopřejeme. Těší nás, že se putovní pohár vrátil zpátky na své místo.
A příští rok? Uvidíme.