Jak jsme tvořili stříbrnou zeměkouli

Autor: Mgr. Vlasta Mertlíková

13 žáků ze 7. A od září sbíralo hliníkové obaly od potravin, aby se zúčastnili soutěže Stříbrná zeměkoule, vypsané DDM Jednička. Jejím cílem bylo naučit děti recyklovat odpad. Ze společně nasbíraného materiálu nakonec vyrobili stříbrné koule, které symbolizují naši planetu. Že se nejednalo o lehký úkol a  při tvoření Zemiček si užili spoustu legrace, svědčí i několik fotografií v naší fotogalerii. Není důležité, kolik alobalu jsme tímto způsobem nashromáždili nebo kolik peněz bychom za něj dostali, ale to,  že se tímto způsobem každý z nás může podílet na ochraně životního prostředí a snižování množství odpadu, který denně produkujeme.