5. A na výstavě "Příroda Podkrkonoší"

Autor:  A. Horáček, A. Šturmová a žáci 5. A

Dne 15. dubna 2016 jsme s naší třídou navštívili v Městském muzeu ve Dvoře Králové nad Labem výstavu s názvem "Příroda v Podkrkonoší".
Každý žák obdržel pracovní listy, do kterých doplňoval odpovědi, z nichž některé mohl nalézt přímo na výstavě. Vyzkoušeli jsme si tak, jak dobře známe rostliny, zvířata a vůbec přírodu v našem okolí. Zábavnou formou jsme si rozšířili znalosti o fauně a flóře, která nás obklopuje.
Z celé výstavy vyplynulo mnohé ponaučení. Dozvěděli jsme se, co je obora, herbář a rybníkářství. Velmi nás zaujala informace o výskytu psíka mývalovitého, který pochází z Asie a žije u nás. Tropí tu ale velký nepořádek, hlavně zemědělcům.
Výstava byla rozdělena do tří částí - louka, les a rybník. Většinu třídy nejvíce zaujal koutek - les.
Moc se nám vše líbilo a čas strávený tímto programem jsme si hezky užili.

Doporučujeme všem MUZEUM navštívit.