Comenius program 2011-2013

What do you know about us? (Co o nás víte?)

Účastníci projektu jsou z České republiky, Anglie, Švédska a Polska. Program je určen pro žáky ve věku od 11 do 15 let. Hlavním cílem programu je seznámit žáky se skutečnými odlišnostmi zúčastněných zemí z oblastí školy a vzdělávání, historie, zeměpisu, umění a kultury, biodiverzity a sportu. Naším cílem je, aby žáci získali znalosti o ostatních zemích, jejich kultuře a uvědomili si, že navzdory tomu, že máme rozdílné historické základy, všude jsme lidmi se stejnými pocity, které se musíme naučit akceptovat a respektovat.  Byli bychom rádi, kdyby studenti dokázali přenášet své nové znalosti svým kamarádům, spolužákům a v neposlední řadě i rodičům.

Cílem projektu bude komplexní informace z výše uvedených oblastí, která bude přístupná všem zájemcům na nově vytvořených webových stránkách. Program je doplněn vzájemným setkáním učitelů a žáků zúčastněných škol. Jak již víte naše škola uskutečnila první výměnný pobyt v polské škole a byli jsme hostitelskou zemí pro I. vzájemné setkání všech škol.