Comenius program 2013-2015

O programu Comenius

Program Comenius je zaměřen na školní vzdělávání. Zapojit se mohou mateřské školy, základní školy a střední školy. Cílovou skupinou jsou žáci, studenti, učitelé a pedagogičtí pracovníci působící v těchto typech škol.

Cílem programu je rozvíjet porozumění mezi mladými lidmi z různých evropských zemí, pomáhat jim osvojit si základní životní dovednosti nezbytné pro jejich osobní rozvoj, pro jejich budoucí zaměstnání a pro aktivní účast v evropských záležitostech. Projekty partnerství škol nabízejí studentům a učitelům možnost pracovat společně na tématech, o která se zajímají. Některé projekty se více zaměřují na aktivní účast studentů/žáků, zatímco jiné se soustředí spíše na pedagogické záležitosti, na rozvoj školy a zapojují především učitele a administrativní pracovníky. Projekty lze také zaměřit na jazykové vzdělávání a podporovat tak jazykovou různorodost v Evropě.

Comenius projekty partnerství škol pomáhají studentům a učitelům získávat a zlepšovat si dovednosti v týmové práci, společenských vztazích, plánování projektových aktivit a používání ICT (informačních a komunikačních technologií).
Téma projektu, na jakém budou školy pracovat, závisí zcela na jejich potřebách a vzájemné dohodě s partnery.

Umění, životní prostředí, kulturní dědictví, evropské občanství, informační a komunikační technologie, prevence proti násilí na školách, integrace žáků z etnických skupin do vyučování, vývoj nových učebních metod a pomůcek, zlepšení dovednosti žáků a jejich uplatnění na trhu práce - to je jen několik tematických oblastí, na kterých mohou školy pracovat.

Naše škola má za sebou bohatou zkušenost s prací v programu Comenius. První grant získala již v roce 1997. První programy byly tříleté, dnes jsou programy dvouleté. Naši žáci díky programu vycestovali do 9 zemí Evropy. Měli možnost účastnit se výuky ve škole, poznat život rodiny svých vrstevníků, navštívit zajímavé místa v těchto zemích.

Na dva roky naše škola opět získala grant, tak nás čeká hodně práce nad rámec našich povinností. Podrobněji se dozvíte v další části na našich webových stránkách.

Art Snapshots of the Past and Present

O průběhu projektu se dovíte na stránkách: http://comenius-2013-2015.webnode.cz/ a http://artsnapshots.edicy.co/partners.